FİBER DİŞLİ

Plastik dişli sınıfındaki fiber dişli sınıfının yüksek kaliteli malzemesi kullanılarak imal edildiği bilinmektedir. Fiber dişlilerdeki özellikler; sessiz çalışma özelliği, esnek yapı özelliği, verimli performans özelliği, dayanıklı ve yağlanmalı avantaj gibi özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca güçlü bir güç aktarma sistemine de sahiptir. Fiber dişli dişli bileşenleri içinde kuvvet iletmeye yarayan tasarımlı bir dişli çarkıdır. Fiber dişlilerde dişlinin aşınması ve titreşim dişlide bulunan gürültüyü azaltmak için ve iletimdeki verimliliği en aza indirmek için kullanılmaktadır. Fiber dişliler, bir dişli ya da dönme hızı değişen dişliler olarak tork attırır. Fiber dişliler diğer çeşitlere göre daha çok hızla imal edilebilmektedir. Fiber dişli metal dişlilere oranla daha hafiftir ve çok daha ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Fiber dişlilerin kimyasal korozyon açısından da dayanıklı olduklarını söylemek mümkündür. Fiber dişlilerde titreşim ve şok gibi emici özellikler bulunmaktadır. Metal dişlilere oranla daha sessiz bir çalışma sistemine sahip olduğunu da söylemek mümkündür. Fiber dişli kimyasal yapı açısından kendini yağlama özelliklerine sahiptir.

Comments

  1. People think focus means saying yes to the thing you’ve got to focus on. But that’s not what it means at all. It means saying no to the hundred other good ideas that there are. You have to pick carefully. I’m actually as proud of the things we haven’t done as the things I have done. Innovation is saying no to 1,000 things. Steve Jobs – Apple Worldwide Developers’ Conference, 1997

  2. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laud antium, totam rem ape riam,eaque ipsaquae ab illo inventore veritatis et quasi.

  3. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laud antium, totam rem ape riam,eaque ipsaquae ab illo inventore veritatis et quasi.

    1. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laud antium, totam rem ape riam,eaque ipsaquae ab illo inventore veritatis et quasi.

Comments are closed.